Worki do odkurzaczy VACS

Worki do odkurzaczy marki VACS produkuje czeska firma ACS FACTORY s.r.o. z siedzibą w Litomyślu, w Republice Czeskiej. Firma ACS TRADE s.r.o. prowadząca sklep internetowy worki-filtry.pl od producenta worków otrzymała licencję na sprzedaż worków marki VACS na rynku polskim

Sklep internetowy worki-filtry.pl nie posiada punktu stacjonarnego.

Towary wysyłamy do klientów bezpośrednio z magazynu produkcyjnego w Litomyślu, w Czechach.

Dzięki temu nasza oferta worków do odkurzaczy jest tak szeroka.

Mamy nadzieję, że szybka realizacja zamówienia mile Cię zaskoczy.

Twoje zamówienie wyślemy do 1-2 dni roboczych, a najpóźniej do 3 dni roboczych.

sáčky VACS

Gwarantujemy,

że wszystkie worki, jakie znajdziesz w sklepie internetowym worki-filtry.pl (worki do ponad 19 000 modeli odkurzaczy) są w naszym magazynie, dzięki czemu możemy skutecznie zaspokajać rosnące potrzeby naszych klientów.

Teraz chcielibyśmy szczegółowo przedstawić, co decyduje o wysokiej jakości worków do odkurzaczy marki VACS.

VACS

Najnowsze odkrycia w dziedzinie technologii produkcji włókniny umożliwiły wykorzystanie tego materiału do poprawy jakości zarówno systemu filtracji, jak i właściwości mechanicznych worków do odkurzaczy. Worki papierowe, które przez lata były standardem, w ostatnim czasie zostały zastąpione przez worki z włókniny.

Wszystkie worki do odkurzaczy marki VACS są produkowane z antybakteryjnej włókniny.

Czym różnią się worki papierowe od worków z włókniny marki VACS?

DBAMY O TWOJE ZDROWIE

Worki VACS są wyprodukowane z antybakteryjnej włókniny, która posiada 5 warstw filtracyjnych i dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii chroni Twoje zdrowie.

DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ

Worki VACS w porównaniu z workami papierowymi mają o 50% dłuższą żywotność. Oszczędzamy Twoje pieniądze, ponieważ nie musisz wymieniać worków tak często. Wraz ze stopniowym napełnianiem się worka papierowego, pogarszają się jego właściwości filtracyjne. Pory w ścianie worka papierowego, przez które przechodzi powietrze, zapychają się i przepływ powietrza jest utrudniony. Zwiększa się natomiast obciążenie silnika odkurzacza, który się przegrzewa, przez co skraca się jego żywotność.

SKUTECZNIEJSZA FILTRACJA

Syntetyczna włóknina odfiltrowuje aż 99% cząstek wielkości jednego mikrometra - tj. aż 40% więcej w stosunku do zwykłego worka papierowego. Wynika to z budowy ścianek worków. Nowoczesne włókniny składa się warstwami (worki VACS mają 5 warstw), przy czym każda warstwa pełni inną funkcję – od filtracji zanieczyszczeń wywołanych przez cząstki różnych wielkości aż po funkcję ochronną.

SKUTECZNIEJSZA FILTRACJA

LEPSZE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI

Worki VACS nie posiadają składania bocznego i na pierwszy rzut oka wyglądają na większe, niż inne worki. Dzięki elastycznej włókninie, worek łatwo dostosowuje się do przestrzeni w odkurzaczu i mieści się w nim 15% więcej zanieczyszczeń niż w worku papierowym, który jest sztywniejszy i nie dostosowuje się tak łatwo do przestrzeni.

MATERIAŁ UCHWYTU

MATERIAŁ UCHWYTU

Uchwyt worka, zwany niekiedy kołnierzem lub potocznie „kartonikiem”, może być wykonany z tworzywa sztucznego lub z papierowego kartonu. Materiał, z jakiego wykonany jest uchwyt, nie wpływa na funkcjonalność worka.

TRWAŁOŚĆ ŁĄCZENIA

Worki papierowe są klejone, przez co są bardzo podatne na uszkodzenia. Jeśli klejenie jest słabej jakości, worek może się rozerwać i przestanie pełnić swoją funkcję. Co więcej, niskiej jakości papier wzdłuż linii zgięcia może pękać. W workach z włókniny poszczególne części się stapia, dzięki czemu są zdecydowanie bardziej trwałe.

Worki z włókniny marki VACS, za sprawą użytego materiału, są zdecydowanie trwalsze i nie pękają, jeśli znajdą się w nich drobne kamienie czy ostre przedmioty. W workach papierowych, jeśli przypadkiem odkurzymy kawałek szkła, może się zdarzyć, że lecący szybko odłamek uszkodzi ścianę worka. Wówczas w krótkim czasie może dojść do rozdarcia worka.

Nasze worki są również odporne na wodę, z która odkurzacz miał kontakt. Kiedy fragment worka papierowego nasiąknie wodą, miejsce to jest bardzo podatne na uszkodzenia. W workach VACS z antybakteryjnej włókniny takie zagrożenie nie istnieje. Nie zalecamy odkurzania wody, ale kilka kropel w żaden sposób nie uszkodzi worka.

TRWAŁOŚĆ ŁĄCZENIA
HIGIENICZNE ZAMKNIĘCIE

HIGIENICZNE ZAMKNIĘCIE

Zwłaszcza podczas wymiany worka w odkurzaczu, może się unosić kurz, który zagraża Twojemu zdrowiu. Dzięki higienicznemu zamknięciu, kurz zostaje tam, gdzie jego miejsce – czyli w worku. Zdjęcie przedstawia worek z higienicznym zamknięciem.

GUMKA USZCZELNIAJĄCA PRZY OTWORZE UCHWYTU

W niektórych typach worków elementem otworu jest gumka uszczelniająca. Służy do uszczelnienia rury lub węża, które wsuwa się do worka. Niektóre worki nie posiadają gumki uszczelniającej, a funkcję uszczelniającą pełni sama włóknina. Zależy to od rodzaju odkurzacza.

zdjęcie uchwytu bez gumki uszczelniającej

zdjęcie uchwytu bez gumki uszczelniającej

zdjęcie uchwytu z gumką uszczelniającą

zdjęcie uchwytu z gumką uszczelniającą

Aby worek dobrze pełnił swoją funkcję, warto zadbać o kilka spraw:

WŁAŚCIWE WKŁADANIE WORKA

Jeśli worek wydaje Ci się zbyt duży lub jest większy niż worek, którego używałeś wcześniej, nie jest to wada, ale zaleta wpływająca na funkcjonalność worka. Dzięki włókninie złożonej z pięciu warstw i funkcjonalnemu kształtowi, worek wypełnia wolną przestrzeń w odkurzaczu. Po prostu złóż worek (zob. obrazek na tylnej stronie opakowania), a następnie włóż go do odkurzacza. W trakcie odkurzania, worek się rozłoży i idealnie wypełni przestrzeń w odkurzaczu.

KLAPKA DO ZAMYKANIA WORKA

Niektóre modele worków są wyposażone w klapkę do zamykania. Klapkę zamknij dopiero, kiedy worek będzie pełny i powinien być zastąpiony nowym. Nigdy nie zamykaj klapki nowego, pustego worka lub worka, którego będziesz jeszcze używać.

KONTROLA DZIAŁANIA ODKURZACZA

W trakcie pierwszego odkurzania, sprawdź czy worek jest dobrze włożony i poprawnie spełnia swoją funkcję. W ten sposób unikniesz wielu problemów, które wynikają z niewłaściwego włożenia worka.

FILTR SILNIKOWY

Do niektórych worków dołączony jest tzw. filtr silnikowy, czyli włóknina filtracyjna, którą wkłada się do kratki umieszczonej w miejscu na worek. Usuń stary filtr i wytnij nowy w kształcie starego. Niektóre modele odkurzaczy ten typ filtra zastępują, stosując inną ochronę silnika. W tym przypadku, dołączony filtr silnikowy, jest Ci niepotrzebny.

ODKURZANIE POPIOŁU I PYŁU SZLIFIERSKIEGO

Włóknina, z której wykonany jest worek, to skuteczny filtr, które chroni Twoje mieszkanie przed kurzem i powstała z myślą o odkurzaniu gospodarstw domowych. Nie nadaje się do odkurzania popiołu i drobnoziarnistego pyłu szlifierskiego, który zapycha pory filtracyjne worka. Nie używaj więc worków w celu odkurzania tych materiałów, grozi to pęknięciem ściany worka.

POZOSTAŁE INFORMACJE

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, dotyczące worków VACS:

  • napisz e-mail na info@worki-filtry.pl,
  • zadzwoń pod numer +48 12 350 60 99,
  • skorzystaj z formularza kontaktowego,
  • lub spróbuj znaleźć odpowiedź na swoje pytanie w sekcji Najczęściej zadawane pytania.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy wybór odpowiedniego worka do Twojego odkurzacza.
Na uwagi i pytania odpowiadamy natychmiast, zwykle tego samego dnia.

Ponadstandardowa gwarancja

100%GWARANCJI NA ZWROT TOWARU

możesz zwrócić towar do 3 miesięcy od daty zakupu bez podawania powodu

możesz zwrócić nawet otwarte opakowanie worków

możesz zwrócić towar nawet, gdy jeden worek został użyty i brakuje go w opakowaniu